
Liiketoiminnan palveluidenhallinnan ja ohjelmistorobotiikan aamiaisseminaari
Wakaru Teknologiapalvelut tarjoaa yhdessä Micro Focuksen kanssa liiketoiminnan palveluidenhallinnan ja ohjelmistorobotiikan aamiaisseminaarin. Tule mukaan kuulemaan miten eri yrityksissä on hyödynnetty uusia mahdollisuuksia palveluidenhallinnassa ja automaatiossa. Paikalla kokemuksistaan kertomassa on Micro Focuksen palveluidenhallinnan tuotteiden johtaja Jacques Conand.
Aamiaisseminaari järjestetään 29.11.2019 Helsingissä, hotelli Scandic Simonkentän Galleriassa.
SMAX smax.fi
Micro Focus SMAX yhdistää kolme avainaluetta yhdeksi ratkaisukokonaisuudeksi: IT-palveluhallinnan (ITSM), IT -assettien hallinnan (ITAM) ja liiketoiminnan palveluidenhallinnan (ESM). ITSM ja ITAM löytyvät valmiina ja niitä voidaan laajentaa koodittomasti SMAX Studion avulla. ESM-ominaisuudet ovat myös valmiina, kuten HR-prosessienhallinta, ideoiden- ja ehdotustenhallinta sekä projektienhallinta. Näitä kaikkia voidaan laajentaa tai muokata uudella sisällöllä koodittomasti SMAX Studiolla.
RPA robotic.fi
Prosessien automatisointi roboteilla mahdollistaa yrityksen liiketoiminnan skaalautumisen moderneihin tarpeisiin. Micro Focus RPA automatisoi toistuvat, virhealttiit UI-pohjaiset ihmisten toimet vanhoissa sovelluksissa ja integroi ne nykyaikaiseen IT-prosessiautomaatioon yhdellä tuotteella.
Puhujat

Jacques Conand
Senior Director of Product Management Service Management Cloud and Robotic Process Automation
Micro Focus

Lauri Humina
Digijohtaja
Wakaru Oy

Ville Hirvimies
Senior Consultant
Wakaru Oy
Ohjelma
29.11.2019
Osallistuminen
Tapahtuman lipunmyynti on päättynyt.