
Prosessipäivät 2022
PROSESSIPÄIVÄT 2023 LÖYDÄT TÄÄLTÄ >>
Prosessipäivät on Suomen johtava palvelu- ja prosessijohtamisen ammattilaistapahtuma. Vuosi 2022 on Prosessipäivien 10-vuotisjuhlavuosi!
Prosessipäivät 2022 jatkaa aikaisempien vuosien viitoittamalla tiellä modernin palvelu- ja prosessijohtamisen edelläkävijänä. Prosessipäivien teema - Maximum Performance - virittää ihmiset, organisaatiot, teknologiat ja toimintamallit maksimaaliseen suorituskykyyn, tuottamaan moderneja digitaalisia palveluita asiakasarvoa unohtamatta.
2020-luvun palvelujohtaminen on ketterää, dynaamista, mukautuvaa ja jatkuvasti parantuvaa. Siinä huomioidaan paremmin sekä yksilötason, tiimitason että koko organisaation laajuinen toimintaympäristö. Toiminnan keskiössä on sidosryhmien kanssa asiakkaalle tuotettu arvo.
Kaksipäiväinen ohjelma tarjoaa konkreettisia asiakastarinoita palvelujohtamisen edelläkävijöiltä sekä visioita palvelujohtamisen tulevaisuudesta.
Organizations & People pureutuu yksilön osaamiseen, hyvinvointiin ja jaksamiseen, tiimien toimintaan ja organisaation kulttuuriin.
Information & Technology nostaa esille tiedolla johtamista, analytiikkaa, automaatiota ja tekoälyä, jotka ovat keskiössä palvelujohtamisen digitalisaatiossa.
Value Streams & Processes keskittyy prosessien ja organisaation toiminnan jatkuvaan parantamiseen.
Kumppaneiden palvelutarjontaan ja asiantuntemukseen pääset tutustumaan Partners & Suppliers -osastolla.
KEYNOTE puheenvuorot esittelyssä
Agile outside IT, what about that? Arie van Bennekum, Co-author of the Agile Manifesto
We Race As One - Driving a Unified Business Monika Jurkiewicz, Service Management Lead, Formula 1
The intersection between ITSM and Cloud Mark O'Loughlin, Author I Speaker I Digital Strategist & Transformer, Red Circle Strategies
Sustainability in Digital and IT: vision, actions, KPIs, what else? Antonina Klentsova, Digital\IT strategy | Sustainability, Axelos
Digitalisaatio Hyvässä ja Pahassa Mikko Hyppönen, Tutkimusjohtaja, F-Secure Oyj
Prosessipäivillä mukana myös yksi tämän hetken puhutuimmista podcasteista, Futucast. William von der Pahlen ja Isak Rautio haastattelevat vuoden 2021 Digijohtajaksi valittua Matkahuollon Janne Jakolaa. Tässäkin podcast jaksossa Futucast käsittelee tulevaisuuden isoja aiheita vieraan näkökulmasta. Kuulet haastattelun livenä Prosessipäivillä!
Katso täältä tunnelmia aiemmilta vuosilta:
Kumppaniksi? Puhujaksi? Lisätietoja? Ota yhteyttä info@prosessipaivat.fi
Prosessipäiville on saatavilla Classic -tapahtumapaketin lisäksi myös Smart ja Sport -tapahtumapaketit. Smart sisältää Applen älykellon ja Sport Suunnon urheilukellon. Lisätietoja löydät sivun Seminaaripaketit -osiosta. Näissä paketeissa malli ja väri valitaan ilmoittautumislomakkeella. Applen ja Suunnon edustajat ovat paikan päällä tapahtumassa jakamassa kellot osallistujille.
HUOM! Smart ja Sport paketteja saatavilla 30.4.2022 asti! Tämän jälkeen mukaan pääsee vielä Classic -paketilla.
Puhujat

Janne Jakola
CEO I Vuoden 2021 Digijohtaja
Matkahuolto

William von der Pahlen
Founder & Co-Host
Futucast

Mark O'Loughlin
Author I Speaker I Digital Strategist & Transformer
Red Circle Strategies

Arie van Bennekum
Co-author of the Agile Manifesto
Arie van Bennekum

Mikko Hyppönen
Tutkimusjohtaja
WithSecure

Isak Rautio
Co-Founder and Host
Futucast

Monika Jurkiewicz
Service Management Lead
Formula 1

Antonina Klentsova
Digital/IT strategy Sustainability
Axelos

Ursula Koski
Senior Solutions Architect
Amazon Web Services

Kaisa Salmitaival
Senior Lean Expert
S-Pankki

Miika Soininen
Chief Digital Officer
Ponsse Oyj

Anni Rasinen
Analytics & AI Lead
Fiskars Group

Juha Mäkinen
Director Service Management Office
Valmet Oyj

Rob Akershoek
IT Management Architect
DXC / The Open Group

Mikko Kuusakoski
CIO
Jatke Oy

Jere Pensikkala
Head of Production
Suomen kansallisooppera ja -baletti

Jarkko Karsikas
Digitalisaatiojohtaja
Puolustusvoimat, Pääesikunta

Petri Väyrynen
HPJ
Wakaru Oy

Mika Haikonen
Pre-sales Architect at Frends
HiQ Oy

Raimo Mäenpää
Executive Advisor
Justin Group Oy

Ville Availa
Founder & Transformation Executive
Ambientia Group Oy

Helka Myrskyranta
Head of IT ERP
Meyer Turku Oy

Kimmo Matero
Development Director
Fujitsu Finland Oy

Hermanni Hyytiälä
CDO
Aiwo Digital Oy

Anna-Maija Lahti
Tuoteomistaja
Verohallinto

Aki Kupiainen
Sr Management Advisor
Tietoevry Tech Services

Tuomas Kaulio
CIO
Finnvera Oyj

Tanja Petrell
Transformation Consultant
Nordcloud

Kristiina McGarvie
Head of IT Service Management
Kone Oyj

Tapio Väärämäki
Senior Channel manager
Axonius, Inc.

Petteri Raatikainen
Director of Products
ONEiO

Olli Halttunen
Enterprise Account Executive
Dynatrace Finland

Lauri Humina
Digijohtaja
Wakaru Oy

Rosa Svahn
Business Development Representative
Freshworks
Ohjelma
Osallistuminen
Tapahtuman lipunmyynti on päättynyt.
Kumppanit



















