Asiantuntijan esiintymiskoulutus

Kesto: 1.0 pv
Valitse päivä
Kurssia ei ole tällä hetkellä aikataulutettu. Ota yhteyttä ja sovi asiakaskohtainen koulutus.

Kuvaus

ASIANTUNTIJAN ESIINTYMISKOULUTUS 17.4.2026 – Espoossa

Oletko asiantuntija, jonka työhön kuuluu esiintymistä? Haluatko kehittyä asian esittäjänä ja oppia, miten suunnitella ja toteuttaa toimivampia esityksiä? Asiantuntijan esiintymiskoulutus antaa työkalut onnistuneeseen esiintymiseen.

Kohderyhmä

Asiantuntijan esiintymiskoulutus sopii sinulle, joka haluat säästää aikaa ja vaivaa ja olla sujuva esiintyjä mm. seuraavissa tilanteissa: palaverissa puhuminen, pienelle tai isolle yleisölle puhuminen, tulosten esittäminen, myyntipuheet, infot, koulutukset, asiantuntijaesitykset, puheenvuorot, yritys- tai tuote-esittelyt.

Kurssilla opit, miten pitää onnistunut esitys. Koulutuksen avulla kehität esiintymistaitoasi ja esityksesi runkoa paremmaksi muutamalla keinolla. Saat vinkkejä esitysten suunnitteluun, pitämiseen, ydinviestin löytämiseen, esityksen elävöittämiseen, vuorovaikutuksen luomiseen ja jännityksen hallintaan.

Asiantuntijan esiintymiskoulutus sisältää

• Hyvän esityksen elementit
• Esityksen suunnittelu ja selkeän rungon rakentaminen
• Luo kontakti yleisöön
• PowerPoint esiintyjän apuvälineenä
• Esiintyjän kehonkieli ja äänen käyttö
• Ylläpidä kuulijoiden mielenkiinto
• Harjoituksia ja tehtäviä oman esityksen kehittämiseen

Aika
17.4.2026 klo 9.00 – 15.00

Ilmoittautuminen ja lisätietoa: 

https://www.marckwort.fi/asiantuntijan-esiintymiskoulutus/

Paikka
Marckwort Koulutusyhtiöt, Spektri Businees Park, Metsänneidonkuja 10, Espoo.

Muuta

Koulutus pidetään pienryhmässä, jossa pääset harjoittelemaan omaa esiintymistäsi.

Kouluttaja
Selene Marckwort, FM, NLP Master Trainer, Certified Business Coach. Kokenut ja pidetty kouluttaja, jolla on yli 30 vuoden koulutuskokemus Selene on kouluttanut lukuisia esiintyjiä eri alojen organisaatiossa.  Selene on kirjoittanut kouluttajille ja esiintyjille ’Kehitä esiintymistaitoja’ -kirjan. Hän on kokenut alan asiantuntija ja saa erinomaista palautetta kurssilaisiltamme sekä yritysasiakkailtamme.

Kouluttajan saamaa palautetta:

  • ”Loistava koulutus, paras tähän mennessä!! KIITOS!”
  • ”Erittäin hyödyllinen koulutus, jossa käytännönläheisyys oli suuri”
  • ”Aivan mahtava koulutus, tuntuu etten ikinä olisi oppinut näin paljon, paljon eväitä jatkoon – tuli hyvä mieli”
  • ”Kouluttaja erittäin mukaansa tempaava, ammattitaitoinen esiintyjä ja havainnoija. Kiitos.”
  • ”Kouluttajan persoona oli HYVÄ ja miellyttävä ja hän esitti asiat elävästi ja kiinnostavasti.”
  • ”Oman esiintymisen analysointi ja henkilökohtainen palaute erittäin hyödyllinen”
  • ”Koulutuksen konkreettisia oppeja pystyy heti soveltamaan ja niistä on todellista hyötyä esiintymiseen ja esittämiseen. Powerpointin ja teamsin mahdollisuuksien hyödyntämistä konkreettisesti. Hyvät esiintymisharjoitukset. Hyviä vinkkejä asiakkaan mielenkiinnon ylläpitämiseen esityksen aikana. Hyvät oheismateriaalit.”
  • Opin uutta, vahvistin vanhaa osaamista ja sain mukaan työkalupakkiini työkaluja joita en odottanut saavani.

Ohjelma

PäivämääräAloitusaikaPäättymisaika
13.11.20269.0015.00

Peruutusehdot

Ilmoittautuminen on sitova. Mikäli ilmoittautuja ei pääse kurssille, voi hänen sijastaan tulla toinen henkilö. Mikäli ilmoittautumisen peruutus tehdään vähemmän kuin 14 päivää ennen kurssin alkua, veloitamme toimisto- ja varauskuluina 50% kurssimaksusta. Mikäli ilmoittautunut jää saapumatta kurssille ilman peruutusilmoitusta, veloitamme koko osallistumismaksun. Kurssimateriaalin toimittamisesta oppilaalle peruuntumistapauksessa veloitamme lisäksi 100 EUR. Peruutusmaksut veloitetaan myös sairastapauksissa.

Järjestäjä
Selene Marckwort
Selene Marckwort
Koullutuspäällikkö
Marckwort Oy
Spektri Business Park
Metsänneidonkuja 8
Espoo